Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia starają się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

To wielka szansa.

Na Europejskiej Stolicy Kultury skoncentrowane jest zainteresowanie całej Europy. Wyróżnione miasto wzmacnia swój międzynarodowy wizerunek i korzysta ze zwiększonego ruchu turystycznego.

Europejska Stolica Kultury służy jednak przede wszystkim mieszkańcom. Tworzy dla nich nową, atrakcyjną ofertę kulturalną. Poprzez projekty kulturalno-społeczne wspomaga rozwiązywanie problemów i pomaga stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

Celem Katowic jest uzyskanie tytułu dla całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli 41 miast i gmin GZM. Kultura może bowiem stać się jednym z najważniejszym czynników budujących wspólną świadomość metropolitalną – wzmocnić więzy i zasypać podziały.

To będzie kandydatura wyrastająca z idei zrównoważonego rozwoju i nastawiona na rozwiązania ekologiczne. Przede wszystkim jednak oparta o przekonanie, że kultura służy pogłębianiu spójności społecznej.

Stwórzmy razem kandydaturę Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do tytułu Europejska Stolica Kultury 2029!

Więcej informacji na www.katowicegzm2029.eu

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję